Z przyjemnością informujemy, że w trakcie Kongresu "Geoinżyniera i budownictwo podziemne", który odbył się w dniach 20-22 września 2022 wspólnie z naszym partnerem Codel International otrzymaliśmy wyróżnienie w konkursie TYTAN 2022 w obszarze budownictwa podziemnego w kategorii PRODUKT za miernik do monitoringu atmosfery w tunelu Codel TunnelTech seria 900.
Miernik TunnelTech seria 900 umożliwia pomiar wszystkich parametrów składu atmosfery w tunelach wymaganych przez dobrą praktykę i przepisy prawa. Umożliwia jednoczesny pomiar do czterech składników gazowych (a nie do trzech jak w podobnych analizatorach): CO, NO, NO2 i SO2 oraz widoczności (przejrzystości powietrza).
Bardzo dziękujemy Jury za przyznanie wyróżnienia w tym prestiżowym konkursie, a organizatorom za przygotowanie tak udanego i ważnego wydarzenia. Do zobaczenia za rok!
W dniach 5-7 września 2022 razem z naszym holenderskim partnerem Stork Thermeq B.V. wzięliśmy udział w XXIV Sympozjum Energetyka Bełchatów. Bezpieczeństwo energetyczne Polski i Europy, zielona transformacja, nowoczesne rozwiązania dla energetyki – to tylko niektóre z tematów poruszanych w czasie kolejnej już edycji konferencji. W czasie wygłoszonego referatu przedstawiliśmy szereg naszych rozwiązań dla energetyki, z szczególnym uwzględnieniem odgazowywaczy termicznych typu STORK, dzięki którym można osiągnąć bardzo niską zawartość tlenu resztkowego – nawet do 5μg na dm3 bez konieczności stosowania chemikaliów.
Więcej informacji na temat odgazowywaczy typu STORK mogą Państwo znaleźć tutaj.
Dziękujemy naszym partnerom z Holandii za wspólny udział w Sympozjum.
W dniach 20-22 września 2022 w Tomaszowicach k. Krakowa odbędzie się Kongres "Geoinżynieria i budownictwo podziemne", w którym Pentol weźmie udział razem z naszym partnerem Codel International Ltd. z Wielkiej Brytanii. Jest to kontynuacja tworzonych od nastu już lat konferencji Geoinżynieria w Budownictwie oraz Budownictwo Podziemne. Tematem, nad którym chcielibyśmy się pochylić będą najnowsze trendy i kierunki rozwoju aparatury do monitoringu atmosfery w tunelach. Zapraszamy do odwiedzenia konferencji i naszego stanowiska!
Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę internetową organizatorów.
W marcu b.r. przeprowadziliśmy się do nowej siedziby, z drugiej strony tego samego budynku. Nowa siedziba jest lepiej dostosowana do rosnących potrzeb, zarówno serwisu jak i administracji oraz personelu inżynierskiego. Łatwo do nas trafić – zdjęcia poniżej pokazują wygląd nowego wejścia jak też nową i dotychczasową lokalizację. Stojąc przed dawnym wejściem wystarczy skręcić w prawo i przejść ulicą ok. 50m do nowego wejścia.
Zapraszamy do odwiedzenia naszej nowej siedziby.
Wejście do nowej siedziby
Ci którzy byli w naszej dawnej siedzibie łatwo trafią do nowej
(D – dawna lokalizacja, N – nowa)
Od kilku lat Pentol z powodzeniem oferuje swoim klientom miernik wilgotności będący autorskim rozwiązaniem. Przyrząd służy do ciągłego pomiaru wilgotności w powietrzu, gazach procesowych lub spalinach. Zmierzony w ten sposób udział pary wodnej może być wykorzystywany jako pomiar normalizacyjny w systemach ciągłego monitoringu spalin lub do celów procesowych, nie nadaje się natomiast do pomiaru w gazach palnych i wybuchowych. Przyrząd posiada aktualny certyfikat CE a jego zakres pomiarowy ustawialny jest w granicach 0÷15% do 0÷40% obj H2O. Więcej na ten temat tutaj.
Budowa 2 nowych bloków energetycznych w Elektrowni Opole (bl. 5 i 6, łącznie 1800 MWe) rozpoczęła się 3 lata temu i uznawana jest za największą inwestycję infrastrukturalną w Polsce po 1989 roku.
Aktualny stan zaawansowania robót oceniany jest na 80% i chociaż obydwa bloki powstają w tym samym czasie, to planowe terminy oddania bloków do eksploatacji są różne: dla bloku 5 jest to druga połowa 2018 roku, a dla bloku 6 pierwsze półrocze 2019.
W połowie 2016 roku Polimex Opole Sp. z o.o. Sp. k. zlecił nam dostawę systemu wykrywania nieszczelności parowych (PLDS) dla obydwu jednostek.
Zlecenie obejmuje kompleksową realizację przedsięwzięcia w formule pod klucz (projekt, dostawy, montaż i uruchomienie).
W przypadku każdego z bloków system PLDS ma być wyposażony w:
W takiej konfiguracji system zapewni monitoring kotła w rejonie przegrzewaczy pary oraz regeneracyjnego podgrzewacza wody.
Część centralna w całości pochodzić będzie z Pentol-Enviro (łącznie z oprogramowaniem), natomiast część obiektowa zostanie dostarczana przez Procom Engineering Ltd. – światowego lidera w produkcji urządzeń do detekcji nieszczelności.
Aktualnie, nasze prace skoncentrowane są na bloku 5 gdzie trwają końcowe prace montażowe oraz wykonywane są pomiary elektryczne.
Obok przykładowe zdjęcie z placu budowy przedstawiające zamontowany na kotle zespół czujnika akustycznego z falowodem.
Elektrownia Opole jest kolejnym obiektem na terenie Polski do którego dostarczamy system wykrywania nieszczelności parowych. Wcześniej podobny system (nieco inna konfiguracja) dostarczyliśmy do Elektrociepłowni ELCHO w Chorzowie (na 2 kotły fluidalne CFB).
Więcej informacji na temat budowanych bloków znajdziecie Państwo tutaj.
Więcej informacji na temat Systemu Wykrywania Nieszczelności Parowych PLDS: tutaj
W dniach 4-6 września 2017r. firma BMP organizuje już po raz dziewiętnasty Sympozjum Energetyka Bełchatów. Jest to niewątpliwie jedna z najbardziej wartościowych imprez tego typu adresowanych do sektora energetycznego. Organizatorzy reklamują Sympozjum jako ENERGETYCZNE WYDARZENIE ROKU i nie ma w tym specjalnej przesady. Pentol będzie ponownie uczestniczył w Sympozjum, tym razem wspólnie z naszym nowym partnerem, niemiecką firmą PROMECON. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa. Pentol, wspólnie z PROMECONEM będzie miał na Sympozjum stoisko.
Więcej informacji o Sympozjum znajduje się tutaj.
W tym roku największe europejskie targi w branży energetycznej odbędą się w Kolonii. Tradycyjnie Pentol-Enviro Polska będzie uczestniczył w imprezie. Nasi przedstawiciele będą obecni na stosiku N51 (pod szyldem Pentol GmbH) w 2 i 3 dniu imprezy. Zapraszamy do odwiedzenia stoiska i rozmowy z naszymi specjalistami.
Więcej informacji o konferencji znajduje się tutaj.
Konferencja odbędzie się w Bełchatowie w dniach 16-17 marca. Z przyjemnością informujemy, że w tym roku naszym partnerem na konferencji będzie firma PROMECON GmbH. Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego stoiska!
Więcej informacji o konferencji znajduje się tutaj.
Z przyjemnością informujemy, że do grona naszych partnerów dołączyła firma PROMECON GmbH - producent nowoczesnej aparatury do precyzyjnego pomiaru przepływu gazów (powietrza, spalin) i mieszanki pyłowo-powietrznej oraz do pomiaru części palnych w popiele lotnym.
Więcej informacji o produktach oferowanych przez Promecon dostępna tutaj.
W dniach 20-21 lutego 2017 Pentol będzie uczestniczył w XII Konferencji Naukowo-Technicznej: Ochrona Środowiska w Energetyce i Ciepłownictwie w Katowicach.
Wszystkich zainteresowanych spotkaniem z naszymi przedstawicielami zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska, które w tym roku współdzielimy z Codel International Pld.
Więcej informacji o konferencji na stronie organizatorów (BMP).
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z aktualną paletą oferowanej przez nas aparatury pomiarowej wykorzystywanej w systemach ciągłego monitoringu emisji (CEMS) oraz do celów procesowych.
Zakres oferowanej przez nas aparatury stale się poszerza, w związku z czym w celu zasięgnięcia dodatkowych informacji o produktach zachęcamy również do kontaktu z naszym działem sprzedaży. Nasi pracownicy z przyjemnością pomogą Państwu w doborze przyrządów - również spoza listy zamieszczonej na stronie internetowej.
W najbliższych dniach (13 - 14 października) odbędzie się konferencja poświęcona systemom Codela do monitoring atmosfery w tunelach.
Współorganizatorem konferencji jest Pentol-Enviro Polska, a głównymi uczestnikami dystrybutorzy produktów Codela w Europie.
Na konferencji zostaną zaprezentowane najnowsze rozwiązania Codela zarówno dla monitoringu emisji jak i dla monitoringu tuneli. Więcej informacji na ten temat przedstawimy w najbliższym czasie na stronie internetowej.
Wydarzenie odbędzie się w hotelu Holiday Inn City Center w Krakowie.
Około 50% antropogenicznej emisji rtęci pochodzi ze spalania paliw kopalnych, głównie z elektrowni i elektrociepłowni.
Chociaż obecny stan prawny nie reguluje dopuszczalnych poziomów emisji tego metalu ciężkiego, to w najbliższym czasie zostaną one określone.
Co więcej, elektrownie węglowe o nominalnej mocy cieplnej ≥50MW zobowiązane są do okresowej (raz do roku) kontroli emisji rtęci.
Swoim klientom oferujemy ekstrakcyjny analizator rtęci całkowitej DURAG HM-14000 TRX przeznaczony do pomiarów ciągłych w spalinach i gazach procesowych.
Urządzenie posiada aktualny certyfikat QAL1 i jest powszechnie stosowane w Europie.
Zapraszamy do zapoznania się ze specyfikacją produktu i kontaktu z naszym działem sprzedaży.
Już po raz drugi Pentol-Enviro Polska Sp. z o.o. została odznaczona mianem Firmy Godnej Zaufania. Certyfikat przyznawany jest przedsiębiorcom cechującym się nienaganną opinią wśród klientów i kontrahentów.
W celu zapewnienia wysokiej jakości usług świadczonych naszym Klientom nasi pracownicy podlegają systematycznym szkoleniom pod okiem producentów dostarczanej przez nas aparatury.
W ubiegłym tygodniu kilkoro naszych pracowników przeszło kompleksowe szkolenie z zakresu prac konserwacyjnych, instalacji oraz obsługi pyłomierza Dr Foedish PFM 06 ED.
Konferencja ICESP organizowana jest nieprzerwanie co 2-3 lata począwszy od 1981 roku i skupia w jednym mieście największe autorytety w dziedzinie elektrofiltracji.
W tym roku konferencja odbędzie się we Wrocławiu w terminie 21-23 września. Z przyjemnością informujemy, że wspólnie z partnerem biznesowym Pentol będzie uczestnikiem tego wydarzenia.
Już teraz zachęcamy Państwa do udziału w konferencji i odwiedzenia naszego stoiska!
Więcej informacji na temat konferencji: http://www.icesp2016.pwr.edu.pl
Uprzejmie informujemy, że w dniach 18-20 kwietnia weźmiemy udział w Międzynarodowych Targach Bezpieczeństwa Chemicznego CHEM-SAFETY-EXPO w Kielcach.
W targach weźmiemy udział wspólnie z firmą SK Elektronik GmbH, która specjalizuje się w projektowaniu i produkcji analizatorów całkowitego węgla organicznego.
Zapraszamy do odwiedzenia Targów i kontaktu z naszymi przedstawicielami!
Więcej informacji na temat Targów: http://targikielce.pl/pl/chem-safety-expo.htm
Informujemy, że w dniach 10-11 marca br. weźmiemy udział w XIII Konferencji Naukowo-Technicznej „Realizacje i planowane inwestycje w energetyce” organizowanej przez firmę Rafako. Wydarzenie odbędzie się w miejscowości Słok k/Bełchatowa w hotelu Wodnik i poświęcona będzie przede wszystkim innowacyjnym rekonstrukcjom bloków 200 MW.
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konferencji i kontaktu z przedstawicielami Pentolu.
Do zobaczenia!
Pomiary SO3 w gazach to kolejna propozycja dla naszych klientów w kraju i zagranicą - w szczególności elektrowni i elektrociepłowni wyposażonych w instalacje odazotowania SCR.
Głównym zagrożeniem związanym z obecnością SO3 w spalinach jest ryzyko wystąpienia korozji niskotemperaturowej. Wiedza na temat stężenia SO3 jest niezbędna w celu określenia temperatury kwaśnego punktu rosy tego składnika, tj. określenia bezpiecznego zakresu temperatury spalin wylotowych.
W kotłach wyposażonych w instalacje SCR część SO2 zawartego w strumieniu spalin przepływając przez katalizator ulega konwersji do SO3. Ma to niekorzystne konsekwencje w postaci powstającego (w reakcji z amoniakiem) siarczanu amonu, który ma tendencję do osadzania się na powierzchniach katalizatora oraz obrotowego podgrzewacza powietrza. Zanieczyszczenie ww. elementów wpływa na obniżenie efektywności ich pracy i w ekstremalnych sytuacjach może doprowadzić do konieczności nieplanowanego odstawienia kotła.
Z powyższego wynika, zasadność (przynajmniej) okresowego pomiaru stężenia SO3 w spalinach z kotłów energetycznych.
Propnujemy pomiary SO3 in-situ w gazach odlotowych emitowanych z:
z użyciem nowoczesnego analizatora o zakresie pomiarowym 0-200 ppm.